Dodaj do obserwowanych

Dead South / Gdańsk

Koncert
Gdańsk, Słowackiego 23
11.11.2022
20:00

Opis

O zespole The Dead South
Czwórka brodaczy w kapeluszach i wokalistka Nate Hilts prezentują mieszankę folku, neofolku i bluegrass-folku. Ich muzykę można też po prostu nazwać alternatywnym country ze świeżą linią melodyczną, dużą dozą poczucia humoru i zaczepnymi tekstami.Warstwa instrumentalna świadomie pozostała czysta: gitary, wiolonczela, banjo, bęben basowy i mandolina jako fundamenty akustyczne dla charakterystycznego, pełnego wokalu i harmonii.

The Dead South Illusion & Doubt
Pierwszy album był swego rodzaju obietnicą, której formacja dotrzymała z naddatkiem na swoim nowym krążku „Illusion & Doubt”. Bez wątpienia można powiedzieć, że kwartet z prerii dojrzał - i to nie tylko dlatego, że na banjo gra teraz kobieta. Do energicznych, namiętnych i czasami zaskakująco chwytliwych melodii dodano zmiany harmonii oraz genialną warstwę instrumentalną.


Pierwszy utwór „Boots” przywodzi na myśl niedźwiedzia grizli na ecstasy. Po krótkim i spokojnym przedtakcie następuje zaskoczenie za zaskoczeniem. Niesieni dźwiękami banjo i gitary, uziemieni stoicką wiolonczelą, Hilts opowiadają wolnomyślicielska historię o miłości: surową, uczciwą i do bólu szczerą.


Kolejny utwór „Every Man Needs a Chew” – pierwsza piosenka autorstwa tego zespołu - przyspiesza impulsywnym rytmem, jęczącymi skrzypcami i elementami cygańskiego swingu.

Scott Pringle jest świetnym drugim wokalistą. Można się o tym przekonać słuchając „Dead Man's Isle”, pijackiej pieśni z genialnym refrenem i dziwacznym tekstem. Pijany facet oczekuje od swojego psa, że ten go zawiezie do domu.

Jeśli komuś nie skojarzyło się to jeszcze z The Pogues, to na pewno pomyślał o „One-Armed Man”, innym imprezowym hymnie lekko zakrapianym alkoholem.


Organizatorem koncertów The Dead South w Polsce jest FKP Scorpio Poland.
Przed zakupem biletu należy zapoznać się z regulaminem wydarzenia.
Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać przy sobie wypełnioną deklarację o stanie zdrowia oraz oświadczenie przedstawiciela ustawowego (dotyczy uczestnictwa w imprezie osoby niepełnoletniej).

Zwiń Czytaj więcej

Główne cechy

Lokalizacja

Gdańsk, Słowackiego 23
Pokaż mapę

Jeśli wiesz że coś się zmieniło – daj nam znać

Data ostatniej aktualizacji: 25.10.2021, 13:24

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Dead South / Gdańsk
Koncert
Data:
Piątek, 11.11.2022 | 20:00
Cena:
119,00 zł
Wydarzenie obejrzało już 248 osób
Rozpoczęcie wydarzenia za :
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook
Loading image

Proszę czekać