Dodaj do obserwowanych
Archiwalne

Duet poezji śpiewanej

Koncert
Gdańsk, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25

Opis

Zapraszamy na koncert duetu poezji śpiewanej - Małgorzaty Burjan i Patryka Skarbka-Tłuchowskiego. Strach przed latem to przede wszystkim pozytywnie zakręcone osoby, które dzięki swojej charyzmie zostają w sercach publiczności na długo! Przekorna nazwa zespołu nawiązuje do najdłuższej w Polsce pory roku, jaką jest... jesień. To pachnący grzanym winem, oświetlony ciepłym światłem świec czas, sprzyjający wyciszeniu i refleksji, o które trudno w czasie hałaśliwego, tętniącego zabawą lata. 


Duet prezentuje twórczość własną oraz przedstawiają autorskie aranżacje utworów innych artystów - od Marleya, przez Brzechwę, Mickiewicza po Leśmiana. Artyści zadebiutowali przy okazji Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego; zostali wówczas nagrodzeni II Nagrodą oraz Nagrodą Publiczności na eliminacjach wojewódzkich w Gdyni. Kolejne sukcesy to I Nagroda w kolejnej edycji OKR na etapie wojewódzkim oraz wyróżnienie na etapie ogólnopolskim we Włocławku. Podczas 66. OKR Strach przed latem zdobył II Nagrodę w finale ogólnopolskiego Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku.

"Nasz repertuar to zarówno autorskie piosenki do słów klasycznych poetów, jak też interpretacje znanych oraz lubianych utworów. Utwory dobierane są jako intuicyjny głos i komentarz do otaczającego nas świata. Naszą ideą jest szerzenie tekstów polskich poetów i tworzenie ich muzycznych interpretacji. Chcemy w gąszczu prostych słów i melodii odnaleźć bogactwo i podzielić się nim ze światem."


Wystąpią:
Małgorzata Burjan - instruktorka Ośrodka Teatralnego Rondo, animatorka kultury, inicjatorka działań proekologicznych, miłośniczka gry
na bębnach djembe, wokalistka.
Patryk Skarbek - Tłuchowski - absolwent Akademii Pomorskiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku, czujący muzykę od jazzu przez rock do poezji śpiewanej, aranżer, kompozytor i klawiszowiec.


Zapraszamy!

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Gdańsk, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25
Pokaż mapę

Jeśli wiesz że coś się zmieniło – daj nam znać

Źródło danych: kupbilecik.pl
Data ostatniej aktualizacji: 09.07.2022, 19:10

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Duet poezji śpiewanej
Koncert
Data:
09.07.2022 | 19:00
Cena:
35,00 zł
Wydarzenie obejrzało już 52 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook
Loading image

Proszę czekać