Dodaj do obserwowanych
Archiwalne

Gdańskie Biegi Leśne - etap 6

Bieg
Gdańsk, Gaj Gutenberga
05.10.2019
10:00

Opis

Gdańskie Biegi Leśne to biegi przełajowe, odbywające się na leśnych terenach Miasta Gdańsk. Wybraliśmy, naszym zdaniem, jeden z ciekawszych terenów leśnych naszego Miasta. Spotykamy się w Gaju Gutenberga, czyli zielonym sercu Wrzeszcza. Trasa GBL to 5-kilometrowa pętla, na której czeka aż 250 m przewyższeń. Bieg górski nad morzem? To możliwe!

NAZWA I DYSTANSE
Gdańskie Biegi Leśne
Dystanse:
5 km biegu (1 pętla)
10 km biegu (2 pętle)
5 km nordic walking (1 pętla)
biegi dziecięce na dystansach 150 m, 300 m, 600 m, 800 m

UCZESTNICTWO
Prawo uczestnictwa w Biegu mają osoby:

które ukończyły 18 lat,
osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką osób pełnoletnich oraz za pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego,
osoby niepełnoletnie do lat 15. mogą uczestniczyć w Biegach Dziecięcych,
osoby niepełnoletnie od lat 16. mogą uczestniczyć w Biegu Głównym na dystansie 5 i 10 km oraz nordic walking na dystansie 5 km,
wiek osoby niepełnoletniej rozumiany jest jako rok urodzenia, tj. przykładowo uczestnik z rocznika 2003, niezależnie od dnia i miesiąca urodzenia może uczestniczyć w biegach głównych. Osoby młodsze, tj. roczniki 2004 i młodsi uczestniczą w Biegach Dziecięcych,
Formularz Pozwolenia na uczestnictwo osoby niepełnoletniej można pobrać ze strony biegu http://www.harpagan.pl/gbl/zgloszenia/osoba-niepelnoletnia/
Jeden opiekun może opiekować się maksymalnie 10 osobami niepełnoletnimi.
Każdy Zawodnik startuje na własną odpowiedzialność (w przypadku zawodników niepełnoletnich na wyłączną odpowiedzialność rodzica lub opiekuna prawnego).
Dopuszcza się do uczestnictwa w Biegu wyłącznie osoby posiadające dobry stan zdrowia, nieposiadające przeciwwskazań medycznych do uczestnictwa w Biegu. Ten fakt Zawodnik potwierdzi własnoręcznym podpisem na formularzu przygotowanym przez Organizatora.
W przypadku osób niepełnoletnich potwierdzenie dobrego stanu zdrowia, braku przeciwwskazań medycznych oraz wyrażenie zgody na udział w biegu potwierdza na formularzu Pozwolenia na uczestnictwo osoby niepełnoletniej własnoręcznym podpisem rodzic lub opiekun prawny nieletniego zawodnika oraz osoba, której opiekunowie prawni powierzyli opiekę nad nieletnim w czasie trwania biegu.

KLASYFIKACJE
Indywidualna – na podstawie wyniku uzyskanego w danym etapie Gdańskiego Biegu Leśnego.

Kategorie:

M – 20 (do 34 lat) K – 20 (do 34 lat)

M – 35 (35 – 49 lat) K – 35 (35 – 49 lat)

M – 50 (50 – 64 lat) K – 50 (50 – 64 lat)

M – 65 (65 – pow.) K – 65 (65 – pow.)

M – OPEN K – OPEN

Organizator zastrzega sobie prawo do łączenia kategorii startowych.

Klasyfikacja indywidualna końcowa – klasyfikacja OPEN K i M, będzie liczona z 4 najlepszych startów w cyklu. Pierwszy zawodnik w danym biegu otrzymuje 1 PKT, drugi 2 PKT, trzeci 3 PKT, itd. W wypadku takiej samej liczby punktów liczyć się będzie liczba wyższych miejsc (np: wygra zawodnik który dwukrotnie był pierwszy, a raz trzeci z zawodnikiem który raz wygrał, a dwukrotnie był drugi – obaj 5 PKT)

Przykład 1: Zawodnik wygrywa pierwszy bieg, jest piąty w drugim, drugi w trzecim biegu i piąty w czwarty otrzyma punkty (kolejno) 1, 5, 2, 4 przy czym do klasyfikacji będzie się liczyć 3 najlepsze starty, czyli 1, 2, 4. Suma = 7.

Przykład 2. Zawodnik był kolejno: szósty, siódmy, jedenasty i piąty. Punkty (6, 7, 11, 5) do obliczeń brane pod uwagę 6, 7, 5. Suma = 18.

Klasyfikacja firmowa:

Do klasyfikacji firmowej będzie brana pod uwagę suma pokonanych kilometrów przez członków drużyn w każdym z etapów Gdańskich Biegów Leśnych 2019 (należy zgłaszać się pod jedną nazwą). W klasyfikacji firmowej zliczane będą pełne pokonane okrążenia (tj. 5 km lub 10 km). Zejście z trasy równoznaczne jest z brakiem naliczenia punktów za kilometry w klasyfikacji. Dozwolony jest start na więcej niż jednym dystansie danego etapu Gdańskich Biegów Leśnych 2019. W przypadku, gdy firmy zdobędą ten sam wynik kilometrowy w klasyfikacji firmowej, wyżej sklasyfikowana zostanie firma, która miała łącznie mniej osobostartów.

Przy zgłoszeniu należy podać rzeczywistą nazwę firmy, jednakową dla każdego zgłaszającego się zawodnika. Organizator zastrzega sobie możliwość weryfikacji firm.

Więcej informacji oraz regulamin dostępny na stornie internetowej https://www.harpagan.pl/gbl/strefa-uczestnika/regulamin/

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Gdańsk, Gaj Gutenberga
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty wydarzenia, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Data ostatniej aktualizacji: 05.08.2019, 19:13

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Gdańskie Biegi Leśne - etap 6
Bieg
Data:
05.10.2019 | 10:00
Cena już od:
10 zł
Wydarzenie obejrzało już 191 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook
Loading image

Proszę czekać