Dodaj do obserwowanych
Archiwalne

Gdańskie Targi Książki 2021

Targi
Gdańsk, Żaglowa 11
11-13.06.2021
10:00

Opis

Gdańskie Targi Książki po raz trzeci!

Poprzednie dwie edycje udowodniły, że zainteresowanie literaturą w naszym mieście jest ogromne, a targi książki stanowią doskonałe uzupełnienie dla pozostałych wydarzeń literackich organizowanych w Trójmieście. Zatem, aby sprostać rosnącym z roku na rok oczekiwaniom, w 2021 r. wszystkich miłośników literatury zapraszamy na teren Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo, gdzie spotkamy się w ostatni weekend marca. Większa przestrzeń, to też więcej możliwości i bogatszy program. Spotkania autorskie z czołowymi polskimi i zagranicznymi pisarkami oraz pisarzami, debaty, warsztaty dla najmłodszych, wystawy i panele dyskusyjne, to tylko wybrane wydarzenia z programu towarzyszącego targom książki.

Wcześniejsze edycje Gdańskich Targów Książki okazały się sukcesem nie tylko frekwencyjnym – w 2019 r. odwiedziło nas ponad 15 tysięcy czytelników. Na poprzedniej edycji mieliśmy także zaszczyt i przyjemność przyjąć Gości Honorowych. Z wiodącymi pisarkami i pisarzami islandzkimi rozmawialiśmy nie tylko na temat literatury, ale również na tematy demokracji, otwartości i edukacji kształtującej postawy obywatelskiej. Do jednej z debat dołączyła też pani Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Gościem Honorowym Gdańskich Targów Książki w 2021 r. będą BAŁKANY. Po północnoeuropejskiej, islandzkiej edycji zeszłorocznych targów przyszła kolej na słowiańskie południe. Znad Morza Grenlandzkiego przeniesiemy się zatem nad ciepły Adriatyk, a naszymi gośćmi będą autorzy i autorki m. in. z Serbii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny. Region wieloetniczny, wielokulturowy i wielojęzyczny, pełen sprzeczności, wręcz oksymoroniczny, którego literatura staje się emisariuszem poglądów i idei jego mieszkańców, buduje mosty, znosi granice, rodzi się ponad konfliktami.

Trzydniowe targi to pretekst do tego, aby porozmawiać o kulturze, która łączy, a nie dzieli, ma siłę oddziaływania pomimo różnic i barier. Do dyskusji na temat wolności kultury ponad podziałami zaprosimy przedstawicieli środowisk naukowych i literackich.

Gdańskie Targi Książki odbędą się w dniach 11-13 czerwca 2021 w AmberExpo w Gdańsku przy ul. Żaglowej 11.

Zwiń Czytaj więcej

Zapewniam

  • piątek: wstęp dla wszystkich - GRATIS!
  • sobota-niedziela: wstęp dla uczniów i seniorów - GRATIS!

Lokalizacja

Gdańsk, Żaglowa 11
Pokaż mapę
Data ostatniej aktualizacji: 15.05.2021, 22:47

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Gdańskie Targi Książki 2021
Targi
Data:
11-13.06.2021
Cena:
10,00 zł
Wydarzenie obejrzało już 116 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook
Loading image

Proszę czekać